Parte integrantă a concernului Lidl prezent la nivel european în 27 de ţări, Lidl România este subsidiara cu prezenţa activă pe piaţa locală din anul 2011. În prezent, compania Lidl România reprezintă o poveste de succes, materializată printr-un număr actual de peste 170 de magazine şi 3 centre logistice, cât şi prin peste 3.500 de angajaţi. Pentru a asigura succesul nostru şi pe viitor, căutăm, formăm şi dezvoltăm în permanenţă persoane ambiţioase, dinamice, etice şi responsabile, care vor fi incluse în pepiniera noastră de dezvoltare a carierelor.

LIDL

Specialist Comenzi Legume şi Fructe (f/m)

Perioada dvs. de formare

Pentru a putea acumula şi aprofunda cât mai multe cunoştinţe adecvate domeniului dvs. de activitate, Lidl vă oferă un program complex de formare care cuprinde atât aspecte teoretice, cât şi metode practice.

Responsabilităţi

 Gestionarea stocurilor de legume şi fructe

 Planificarea şi centralizarea comenzilor de legume şi fructe în vederea aprovizionării corecte cu marfa de la furnizori interni şi externi

 Planificarea promoţiilor şi a necesarului de stoc pentru acestea

 Întocmirea documentaţiei interne şi externe necesare în cadrul departamentului şi a rapoartelor specifice departamentului

Profilul dvs.

 Studii superioare finalizate

 Rezistenţă la stres şi aptitudini de organizare foarte bune

 Experienţă şi / sau calificare în comerţul cu fructe şi legume (prezintă un avantaj)

 Cunoaşterea legislaţiei în vigoare, în domeniul comerţului cu fructe şi legume

 Abilităţi de negociator, profesionalism şi promptitudine

 Capacitate de anticipare a tendinţelor în domeniu

 Spirit de iniţiativă şi gândire analitică

 Foarte bună capacitate de relaţionare şi comunicare

 Cunoaşterea limbii germane este obligatorie / cunoaşterea limbii engleze reprezintă un avantaj

Oferta noastră

 Pachet salarial atractiv şi peste medie

 Instruire sistematică şi practică

 Mediu de lucru plăcut, modern şi dinamic

 Posibilitatea de dezvoltare profesională

Sunteţi interesat(ă)?

Vă rugăm să trimiteţi CV-ul dvs. însoţit de o scrisoare de intenţie ce specifică poziţia pentru care aplicaţi, online la adresa jobs@lidl.ro sau în atenţia Dep. Resurse Umane, Bd. Dimitrie Pompeiu, Nr. 6E, Clădirea PBT, Etaj 4, Sector 2, Bucureşti.